W Krainie Czarów

W KRAINIE CZARÓW to projekt widowiska muzycznego z elementami musicalowymi, do którego realizacji zostaną wybrani wyróżniający się młodzi piosenkarze. Jego premiera zaplanowana jest w terminie V Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Polskiej "Kruszwicka Nuta 2020".

Wczoraj miałam piękny sen,
w krainie czarów z Alicją spotkałam się.
Tak po prostu, jak gdyby nigdy nic,
słów kilka powiedziała mi ....
(z piosenki "W krainie czarów").

Lista wykonawców biorących udział w projekcie:

OLIWIA BONNA, WIKTORIA BUKOWSKA, LAURA CISAK, STEFANIA DUDAŁA, MIKOŁAJ GAJOWY, KRYSTIAN GIZICKI, TOSIA MUCZKO, EMILIA PILIŃSKA,
JULIA PŁOCHARCZYK, WIKTORIA PRZĘCZEK, ADAM SKALSKI, KARINA SKWARCZYŃSKA, VANESSA SZANTER, JULIA TŁUCZKIEWICZ, JULIA WARDAK, MARTA WARDAK, WIKTORIA WIATER, ZUZANNA WIEDYŃSKA

Wprowadzenie
1.Projekt realizowany będzie przy współpracy z Centrum Kultury i Sportu “Ziemowit” w Kruszwicy.
2.Celem projektu jest przygotowanie widowiska muzycznego na V Międzynarodowy Festiwal Piosenki Polskiej “Kruszwicka Nuta 2020”, który odbędzie się w  
   Kruszwicy w terminie 27 - 29.08.2020. Będzie opierał się on na piosenkach autorskich jego producenta.
3.Przy okazji realizacji projektu jego uczestnicy będą rozwijać swoje umiejętności wokalne oraz muzykalność i świadomość wykonawczą, a także kulturę
   sceniczną.
4.Projekt obejmuje:
    - spotkanie artystyczne w dniach 28 - 29.03.2020 (hotel "Pałac" w Kobylnikach k/Kruszwicy
   -  edukacyjny obóz piosenkarski w Kościelisku w dniach 04 - 12.07.2020;
   -  V Międzynarodowy Festiwal Piosenki Polskiej “Kruszwicka Nuta 2020”, podczas którego zostanie wystawione widowisko muzyczne “W krainie czarów” z jego
      rejestracją w formacie telewizyjnym (27 - 30.08.20120).
5.Do realizacji projektu zaproszeni zostaną wybrani wykonawcy w wieku od dziesięciu do siedemnastu lat w liczbie, która pozwoli na ewentualne podwojenie
   obsady widowiska.
6.Projekt realizowany będzie przy udziale środków finansowych jego uczestników w części dotyczącej Festiwalu "Canto Cantare 2020" i Obozu Piosenkarskiego
   w Kościelisku. Pozostałe koszty leżą po stronie organizatora (koszty widowiska i realizacji telewizyjnej).
7.Uczestnicy Projektu wezmą udział w przewidywanym nagraniu studyjnym piosenki "Kruszwica, Kruszwica" i teledysku do niej.
8.Producent projektu może wprowadzić w nim zmiany, jeśli zajdą ku temu obiektywne okoliczności.

Opiekę Artystyczną nad projektem sprawować będą: LUDMIŁA MAŁECKA i ARTUR GRUDZIŃSKI oraz MAURYCY POLASKIMaurycy Polaski
(Kabaret "Pod Wyrwigroszem") jako prowadzący zajęcia aktorskie. Trzeba wiedzieć również, że jest też świetnym muzykiem i wokalistą. Uczestnicy Obozu w 2019 roku przepadali za nim. Jest komunikatywny, dowcipny i ciepły w kontaktach z młodymi artystami. Nic dziwnego. Jego wychowankami byli: Sławomir Zapała, dzisiaj znany jako SŁAWOMIR (gwiazda estrady) a także Alicja Bachleda - Curuś, dzisiaj aktorka młodego pokolenia (jako nastolatka zagrała w filmie Andrzeja Wajdy "Pan Tadeusz"). Trzecią z wychowanek była Zuzanna Madejska, wielokrotna laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki, a także prowadząca w swoim czasie programy telewizyjne dla dzieci.


Spotkanie artystyczne w dniach 28 - 29.03.2020.
Jego celem będzie przydział piosenek do widowiska “W Krainie Czarów” oraz integracja grupy wykonawców zaproszonych do projektu, a także nagranie teledysku do tytułowej piosenki.
Miejsce zgrupowania: hotel "Pałac" w Kobylnikach k/Kruszwicy.


 
 Edukacyjny Obóz Piosenkarski zaplanowany jest w dniach 04 - 12.07.2020 i obejmować będzie:
-
warsztaty wokalne - zajęcia aktorskie i taneczne - umuzykalnienie - rekreację i wypoczynek.
Zajęcia główne prowadzić będą Ludmiła Małecka - aktorka musicalowa i wokalistka, pedagog oraz Artur Grudziński - pianista rozrywkowy, aranżer i wokalista oraz pedagog z długoletnim doświadczeniem. Wspierać ich będzie Maurycy Polaski - aktor, artysta kabaretowy, muzyk i wokalista.

Do Kościeliska przyjeżdżamy od 2016 roku. To sprawdzone i odpowiednie miejsce.

 

Obóz będzie mieć miejsce w Domu Wczasowym “Harnaś II” w Kościelisku z pięknym widokiem na Tatry z Giewontem.
W programie obozu oprócz przygotowań do widowiska przewidziana jest rekreacja i wypoczynek,
Rekreacja obejmować będzie: jedno- lub dwukrotne wejście na basen termalny (Polana Szymoszkowa), spacer na Gubałówkę i zjazd z niej kolejką szynową do Zakopanego i spacer po Krupówkach. Brane będą pod uwagę dodatkowe atrakcje, w tym zwiedzanie Doliny Kościeliskiej z przewodnikiem.
Zajęcia prowadzić będą doświadczeni animatorzy sceny muzycznej: Ludmiła Małecka - wokal i zajęcia taneczne, Artur Grudziński - zajęcia muzyczne i akompaniament, Maurycy Polaski - zajęcia aktorskie, Edward Chonchera - zajęcia towarzyszące.Festiwal “Kruszwicka Nuta 2020” odbędzie się w dniach 27 - 30.08.2020.

Tu młodzi artyści nie będą ponosić opłat z tytułu trzydniowego pobytu, ale i też nie będą mogli raczej wziąć udziału w konkursach festiwalowych, ponieważ
finałowe przygotowania do wystawienia widowiska będą to utrudniać. Ostateczna decyzja w tej sprawie podjęta zostanie w późniejszym czasie.
Miejsce zgrupowania: hotel "Pałac" w Kobylnikach k/Kruszwicy.

Uwagi końcowe*
Każdy uczestnik projektu otrzyma piosenkę dostosowaną do jego możliwości wokalnych i usposobienia, przy czym niektóre piosenki mogą być wykonywane zespołowo i z podziałem na role. Przy okazji jednak będzie możliwość pracy nad indywidualnym repertuarem dla dalszych potrzeb festiwalowych uczestników.
Widowisko będzie rejestrowane w formacie telewizyjnym. Każdy z wykonawców otrzyma film z koncertu na płycie DVD lub  drogą elektroniczną. Piosenki będą realizowane oddzielnie jak teledyski, tak by można było je zamieścić na  YT i innych internetowych platformach muzycznych .


INFORMACJA SZCZEGÓŁOWA - zobacz

Projekt “W krainie czarów” będzie stanowił bardzo ważny czynnik rozwoju artystycznego jego uczestników i z pewnością da im wiele radości. Udział w nim należy traktować jako inwestycję w przyszłość dziecka. Łącznie obejmie on 13 dni artystycznych, a jego całkowity koszt wyniesie około1600 zł, nie biorąc pod uwagę dojazdów.
*/Organizator Projektu zastrzega sobie prawo do jego zmian, jeśli zajdą ku temu obiektywne przesłanki i wpłyną korzystnie na jego realizację.

Zakopane ze swoimi słynnymi Krupówkami, a także Gubałówka, to stałe punkty programu rekreacyjnego pobytu na Obozie Piosenkarskim w Kościelisku. Trudno byłoby te miejsca pominąć.Na granicy Kościeliska i Zakopanego znajduje się najpiękniej prawdopodobnie położony w Polsce basen termalny z jacuzzi i zjeżdżalnią. Tu widoki zapierają dech w piersiach. Pobyt w tym miejscu stanowi niezłą frajdę dla uczestników Obozu.