Sylwetka Pana EdkaPrawie od zawsze jestem związany z młodymi ludźmi.

Jeszcze kiedy byłem nastolatkiem, a było to strasznie dawno, już przygotowywałem się do pracy z dziećmi i młodzieżą. Wszystko dlatego, że moi rodzice zapragnęli, żebym został nauczycielem (w tych prehistorycznych czasach był to zawód bardzo szanowany, szczególnie w małych środowiskach).

Tak więc po skończeniu siedmioletniej, wtedy jeszcze szkoły podstawowej, przez kolejnych pięć lat uczyłem się w Liceum Pedagogicznym w Pułtusku. To piękne acz niewielkie miasto, nazywane Wenecją Północy, leży na terenie kurpiowskiej Puszczy Białej niedaleko Warszawy w stronę Białegostoku.
W wieku dziewiętnastu lat zostałem nauczycielem. Przez jeden rok uczyłem dzieciaków prawie wszystkich przedmiotów, jakie wtedy były w programie nauczania.
Później były studia na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy i w kolejnych latach praca w bydgoskich szkołach różnego szczebla, już jako nauczyciel wychowania muzycznego i muzyki. Równolegle byłem instruktorem zespołów muzycznych i wokalnych.
W roku 1994 założyłem Fundację Estradowej Twórczości Dzieci i Młodzieży, którą prowadzę do dzisiaj, a w 1995 zorganizowałem pierwszy w Bydgoszczy festiwal piosenki "Solo", a w 2001 pierwsze warsztaty wokalne w Kobylnikach k/Kruszwicy.
Moja przygoda z piosenką dziecięcą i młodzieżową trwa do dzisiaj, choć pewnie już nie potrwa zbyt długo. Czas, niestety, jest nieubłagany.Lata szkolne, a zasadzie licealne, ukształtowały mnie na tyle, że nawet jeśli myślałem o różnych zawodach, to nic mi nie pozostawało,
jak tylko zostać nauczycielem. W Liceum Pedagogicznym było tak dużo zajęć pozalekcyjnych i to w zasadzie obowiązkowych, że muzyka
była na pierwszym planie.
Tu nikt nie mógł się dostać, kto nie miał słuchu muzycznego. Oprócz nauki gry na instrumencie, w moim przypadku akordeon, był śpiew
lekcyjny, chór szkolny, zespół tańca ludowego, orkiestra akordeonowa. Nic więc dziwnego w tym, że kolejnym moim etapem edukacyjnym
był kierunek Wychowanie Muzyczne na WSP w Bydgoszczy. Potem wszystko potoczyło się zgodnie ze scenariuszem, no i toczy się do dzisiaj.

Jako nauczyciel wychowania muzycznego i muzyki pracowałem w szkole podstawowej, studium pomaturalnym i w liceum ogólnokształcącym.
Równolegle prowadziłem zajęcia z zespołami wokalnymi i solistami.
Najpiękniej wspominam pracę z zespołem "Guzik z Pętelką, z którym największe sukcesy artystyczne zanotowałem w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku. Wtedy właśnie były liczne występy telewizyjne, festiwale, koncerty i podróże po Europie.Dzisiaj już takich programów nie ma, a był przecież "Tęczowy Music Box" z Marysią Sadowską jako prowadzącą (tutaj zespół też wystąpił), no i przede wszystkim "Telewizja Dziewcząt i Chłopców", dla której zespół nagrał program "Wspomnienia z wakacji".

Jako nauczyciel wychowania muzycznego i muzyki pracowałem kolejno:
Szkoła Podstawowa Nr 48 w Bydgoszczy - lata 1976 do 1983
Studium Nauczycielskie w Bydgoszczy - 1983 do 1991
VI Liceum Ogólnokształcące - 1991 do  2000
Równolegle jako instruktor śpiewu pracowałem w różnych latachw Młodzieżowym Domu Kultury Nr 3 i Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy
Od 2000 roku do pory poświęcam się tylko i wyłącznie estradzie dzieci i młodzieży jako prezes Fundacji Estradowej Twórczości Dzieci i Młodzieży,
organizując warsztaty i festiwale piosenki.
Te pierwsze przy współpracy znakomitości polskiej estrady, Grażyny Łobaszewskiej, Danuty Błażejczyk, Joanny Zagdańskiej.
Od pewnego czasu grono to zostało powiększone o Ludmiłę Małecką, Artura Grudzińskiego (muzyk) i Witolda Szulca (aktor), a ostatnio o Maurycego Polaskiego (kabaret "Pod Wyrwigroszem).Moje najważniejsze festiwale to
"Solo - Tutti", "Canto Cantare", "Laur", a ostatnio także "Kruszwicka Nuta" i "Golden Voice". Mają one charakter ogólnopolski.
Byłem zapraszany jako juror na "Majową Nutkę" w Częstochowie (pięć razy), Festiwal im. Henryka Morysa w Kielcach (17 razy), Festiwal Mistrzów Muzyki w Pacanowie (6 razy), Festiwal im. Henryka Hampla w Woźnikach (4 razy).

                  

Od kiedy zajmuję się śpiewem rozrywkowym jako nauczycielem piszę teksty i muzykę do piosenek dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wydałem kilka płyt w cyklu "ja kocham festiwale" i ostatnio "Dioda Plus" oraz "Kochać świat". Wydałem leksykon "Spotkałem Prawdziwych Artystów" , poświęcony instruktorom i animatorom młodej estrady, a także Poradnik Młodego Piosenkarza "ŚPIEWAMY".