GOLDEN VOICE

Festiwal Piosenki  Bez Granic z udziałem wykonawców z zagranicy. Tu wykonawcy zdobywają złote, srebrne i brązowe struny.

III Festiwal Piosenki Bez Granic "GOLDEN VOICE 2020" odbędzie się w terminie na 23 - 24 października.
Jego organizatorem jest Centrum Kultury w Jędrzejowie. Współpraca Fundacja "EDA Art".


Dotychczasowe zgłoszenia będą honorowane. Dodatkowe zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 25 września 2020. Dla wykonawców z województwa świętokrzyskiego przewidywane są eliminacje bezpośrednie w terminie 4 października w Bocheńcu.
Przed Festiwalem planowane są Warsztaty Piosenkarskie "Nad Wierną" w Bocheńcu w terminie 3 - 4 października. Ich uczestnicy mogą mieć zapewniony udział
w Festiwalu, jeśli ich poziom wykonawczy będzie na wymaganym przez Organizatorów poziomie. Kategorie wiekowe bez zmian: 7 - 12 lat, 13 - 15 lat i 16 - 21 lat.
Wykonawcy śpiewają jedną dowolnie wybraną przez siebie piosenkę, ale czasie trwania nie dłuższym niż 3`40. Nie może być to jednak piosenka wykonywana w poprzednich edycja Festiwalu.
Zdobywcy Grand Prix w poprzednich latach mogą brać udział w Festiwalu, ale bez możliwości otrzymania tej Nagrody.
Będą przyznane złote, srebrne i brązowe struny i nagrody o charakterze rzeczowym lub finansowym. Najwyżej oceniony bez względu na kategorię wykonawca otrzyma Grand Prix - 1000 zł + statuetka.
Lista finalistów ogłoszona zostanie po zakończeniu konkursów festiwalowych na koniec pierwszego dnia. W Koncercie Finałowym wystąpi tzw. "Złota Dziesiątka", czyli po trzech laureatów z każdej kategorii plus zdobywca Grand Prix.

W JURY FESTIWALU zasiądą:
KATARZYNA LISOWSKA
wokalistka (śpiewa z Andrzejem Piasecznym), pedagog (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach), trenerka wokalu;
BARBARA SIPA
wokalistka, konferansjerka, specjalistka PR
EDWARD CHONCHERA
animator estrady dzieci i młodzieży, autor i kompozytor piosenek, pedagog, twórca i Dyrektor Programowy Festiwalu "Golden Voice";
ŁUKASZ KOWALSKI
muzyk - pianista (zespół Andrzeja Piasecznego) i aranżer, producent muzyczny
IRENEUSZ ŚLUSARCZYK
wokalista, reżyser widowisk muzycznych i teatralnych, pedagog

Festiwal przebiegać będzie zgodnie z wymaganiami walki z epidemią Covid - 19. Wszyscy jego uczestnicy zobowiązani będą do ich przestrzegania, w tym noszenia maseczek i zachowania dystansu społecznego, a ponadto muszą poddać się procedurze mierzenia temperatury przed zarejestrowaniem się w Biurze Festiwalu.

Organizator zapewnia transmisję On-Line z Koncertu Finałowego na YouTube.

Wpisowe wynosić będzie 50 zł od każdego solisty i 100 zł od zespołu bez względu na ilość członków. Zakwalifikowani wykonawcy wnoszą je najpóźniej
do dnia 8 października 2020 na konto:

Fundacja Estradowej Twórczości Dzieci i Młodzieży "EDA Art"
ul. Ku Wiatrakom 19/13
85-856 Bydgoszcz
Nr 64 2490 0005 0000 4500 8814 8558
z dopiskiem "Wpisowe Golden Voice 2020"

REGULAMIN FESTIWALU - zobacz


FORMULARZ ZGŁOSZENIA - pobierz

Edycja 2018 - uroczystość rozdania dyplomów i nagród

Edycja 2019 - koncert finałowy

               

Festiwal poprzedzą Warsztaty Wokalne "Golden Voice" w nowym terminie. Odbędą się one w Ośrodku Wczasowym "Wierna" w Bocheńcu k/Małogoszcza (woj. świętokrzyskie).
Informacje o Warsztatach znajdują się w sekcji "Warsztaty - Nad Wierną"